grillimess ajutine header 1130x300

Eesti Grillimessi - Grillima! veebimessi toimumise aeg ja koht

Avatud 12 kuud ja 24 tundi ööpäevas: www.grillimess.ee, sissepääs tasuta

Grilliaparaadid

Grilliaparaadid erinevad üksteisest suuruse, materjali, kasutusviisi ja põletusaine poolest. Õige valiku tegemiseks peaksite kõigepealt panema paika oma nõudmised ja vajadused. Otsustage, kas tulevane aparaat hakkab teenima ainult oma peret või kavatsete hakata külalisi võõrustama. Kui grillresti läbimõõt on vähemalt 50 cm, ei peaks te jänni jääma ka suurema seltskonna puhul. Määrav on seegi, kas kavatsete aparaati kasutada vaid koduaias või soovite seda transportida näiteks suvilasse või piknikupaigale. Õigesti valitud grilliga saab grillida aastaringselt kohast ja ruumist sõltumata.

Mõned kriteeriumid valiku hõlbustamiseks:

  • Väljasõidule või matkale sobivad eriti hästi ühekordse kasutusega grillkarbid, aga ka kokkupandavad grillid, mida leidub nii söe- kui gaasiküttega.
  • Koduaeda sobib lahtine või kuppelgrill. Kui küpsetate peamiselt liha, valige kindlasti viimane. See võimaldab ka barbecue'ga sarnaneva tehnika kasutamist.
  • Kui valite lahtise grilli, peaks sellel kindlasti olema reguleeritava kõrgusega grillrest, et saaks küpsetada erineva küpsemisajaga toiduaineid.
  • Väga vajalik lisa lahtise grilli puhul on tuulekaitse. See hoiab ära kuuma tuha laialilendamise ning tagab ka tuulise ilmaga kuumuse tõusmise otse üles, küpseva toiduaine suunas.
  • Sangad ja rattad on iga grilli puhul head lisandid. Need võimaldavad aparaati ümber paigutada isegi siis, kui söed on juba küpsetusvalmis.
  • Maas asetseva aparaadi puhul jälgige, et see oleks piisavalt kõrgete jalgadega. Pidev küürutamine muudab alguses nii toreda tegevuse õige pea kurnavaks.
  • Kuppelgrilli kaas kiirendab pikemat küpsetusaega vajavate toiduainete valmimist ning vähendab süte kulu. Vajadusel võib ta toimida ka tuulekaitsena.
  • Grillida on võimalik ka kaminas hõõguvate süte kohal.

Barbecue-ahi

Õiget BBQ-d tehakse spetsiaalses BBQ-ahjus. BBQ-ahjusid on mitmetes mõõtmetes – ülisuurtest kuhu mahub loom korraga sisse kuni miniatuurseteni sh. ka kokkupandavaid...

Loe lähemalt »

Gaasigrill

Gaasigrilli populaarsus kasvab pidevalt nii Eestis kui ka mujal maailmas, sh. ka grillimse kodumaal Ameerikas.

Loe lähemalt »