grillimess ajutine header 1130x300

Eesti Grillimessi - Grillima! veebimessi toimumise aeg ja koht

Avatud 12 kuud ja 24 tundi ööpäevas: www.grillimess.ee, sissepääs tasuta

Puusöegrill

Puusöegrilli puhul on tegemist armastatuima, kuid rohkem aega nõudva grillimismeetodiga. Plussideks on süte kohal grillitud toidu asendamatu aroom ja maitse. Tähtis on, et grillrest oleks reguleeritava kõrgusega – see võimaldab grillida õrnemat liha madalamal ja sitkemat kõrgemal kuumusel. Samuti saab nii edukamalt liha nö. ehmatada ja järelküpsetada.

Puusöegrillide liigid:

Grillkarp

grilliaparaadid grillkarp

Ühekordselt kasutatavad väikesed grillkarbid on mugavad piknikuks. Karp koosneb paksust grillrestiga kaetud fooliumvannist, kuhu on paigutatud söed.

Kohvergrill

grilliaparaadid kohvergrill

Kokkupandavat kohvergrilli on samuti mugav piknikule kaasa võtta.Kohvergrillid vajavad vähem puhastamist ja ei määri (autot). Kindlasti peab laskma kohvril peale kasutamist korralikult maha jahtuda.

Kaanega kaetud ja kuppelgrillid

grilliaparaadid kuppelgrill

On olemas erineva suurusega pealt kaanega kaetud grille, millest osadele on külge ehitatud ka grilli kõrval asuv tööpind. Laialt on levinud praktilised ja käepärased kuppelgrillid, rahvakeeles ufo-d, millel on ümar kuplikujuline kaas. Suletud kaanega grillides on toidu valmimisaeg lühem ja söearoom tuleb tugevamalt esile. Neil on ka õhuavad, millega saab kuumust reguleerida. Suletud kaas muudab grilli väikeseks ahjuks.

Lahtised ehk katteta grillid

grilliaparaadid kaanetagrill

Lahtise, ilma katteta grilli puhul võiks olla ümber grillresti madal terasplekist sein, et sädemed ei lenduks ja et kuumus jaotuks ühtlaselt. Lisaks saab sellele asetada grillvardaid. Lahtisi grille on kehv kasutada tuulise ilmaga, kuna puudub kaas. Kui kuppelgrilli puhul tekkiva leegi summutamiseks piisab kaane peale asetamisest, siis lahtise grilli puhul tuleb kasutada veepudelit, õlut vms.

Paikne grillahi

grilliaparaadid paiknegrill

Tulekindlatest telliskividest saab ehitada paikse grillahju, mis ühtlasi teeb ka koduaia ilusamaks.Lõkkeplatsil toimuval piknikul saab valmistada grilli ka suurematest maakividest ja tükikesest traatvõrgust. Vardas grillimine on sel juhul lihtsam, kuna ei ole vaja otsida restiks sobivat traatresti.

Kamin

grilliaparaadid kamin

Grillahjuna saab üsna edukalt kasutada ka kaminat. Hea, kui kaminal on ees sepistatud rest vms, millele on mugav grillvardaid toetada. Kui kaminal resti eest ei ole, siis on võimalik kamina sisse enne tuletegemist paigutada paar tellist, millele saab omakorda lihtsasti grillresti või vardad toetada.